Mikrofon süngeri baskılı teknikleri

Mikrofon süngeri baskılı teknikleri

Mikrofon süngeri baskı teknikleri konusunda bilgi sahip oldukça önemli fakat, bilgili olmak kadar tecrübeli olmak da gerekiyor. Zira, her ne kadar bilgi sahibi olunsa da, bu iş zanaat gerektiren bir iş olduğu için tecrübeli ellere teslim etmek daha mantıklı bir seçenek olarak ön plana çıkıyor. Sebebi ise; bu uygulama kötü bir şekilde yapıldığı zaman hata kendini belli ediyor.

MİKROFON SÜNGERİ BASKI YAPIMI

Mikrofon süngeri baskı yapımı esnasında özel işlemler uygulanır. Hem uygulama için gereken malzemeler hem de uygulama tekniği özeldir. Aksi halde ortaya kötü bir sonuç çıkabilir. Kötü sonuç çıkması, paranızın boşuna gitmesi demektir, çünkü mikrofona baskı tekniği ile bir şeyler uyguladığınız zaman bu baskı izleyenlerin gözüne direkt olarak görünür. İyi bir iş, sizin hakkınızda iyi bir izlenim oluşmasına katkıda bulunur. Kötü bir baskı uygulaması da olumsuz bir izlenime sebep verir.

Yukarıda bahsettiğimiz izlenim konusu oldukça önemlidir. Mikrofona takılan sıradan süngerler teknik anlamda bazı avantajlar sağlar, fakat mikrofon süngeri baskı uygulamasına girdiği iş teknik faydadan öteye geçer. Bu noktada hem reklam hem de kurumsal itibar noktasında faydalar sağlaması beklenir.

Şöyle ki; videolarınızı izleyenle kişiler ya da bir organizasyonda sizleri izleyen takipçiler mikrofon üzerindeki baskıda logonuzu ya da sloganınızı görür. Böylece onların hafızasına sizin isminiz ve logonuz kazınmış olur. Dolayısıyla reklamınızı yapmış olursunuz.

MİKROFON SÜNGERİ BASKI TEKNİĞİYLE KURUMSAL İTİBAR

Mikrofon süngeri baskı tekniğiyle kurumsal itibar çalışması yapabilirsiniz. Normal bir mikrofon ya da sünger ile sunum yaptığınız zaman sizi öne çıkaracak herhangi bir detay bulunmaz. Baskılı süngerlerde ise logonuz gibi size ait görsel bulunur. Bu da işinize özendiğinizi gösterir. Kurumsal olmasanız bile size kurumsal bir görünüm katar. İşinize yaptığınız yatırımı da gösterir. Dolayısıyla takipçilerin size yaklaşımında değişiklik olur. Bugün büyük yayıncıların hepsi logolu mikrofon süngeri tercih eder.

Bu konuda dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise, kullanacağınız süngerin şeklidir. Süngerde şekiller yuvarlak, elips, silindir ya da köşeli gibi farklı modellere ayrılır.

MİKROFON SÜNGERİ BASKI MODELLERi

Mikrofon süngeri baskı  modelleri ile kastedilen aslında mikrofon süngerinin şeklidir. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere bunlar yuvarlar ya da elips olabilir. İsteğe göre köşeli ve silindir şeklindeki modeller de bulunur.

Silindir modeller genel olarak haber üzerine kurulmuş olan TV kanalları tarafından tercih edilir. Köşeli modeller de haber ile alakalıdır fakat genel yayın yapanlar tarafından tercih edilir. Bu kanalların haber bültenlerinde muhabirlerin elinde görmek mümkündür.

Elips ve yuvarlak mikrofon süngeri ise en çok tercih edilen modellerdir. Hatta bir mikrofon çizilmesi istendiğinde akla gelen ilk model yuvarlak modeldir. Bu iki model haber programlarından söyleşiye, gezi içerikli yayınlardan sokak röportajlarına kadar oldukça geniş yelpazede kullanılır.